Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Świetlica

Świetlica


Świetlica jest integralną częścią szkoły, to miejsce w którym dzieci mogą miło, przyjemnie i pożytecznie spędzić czas po zakończeniu zajęć lekcyjnych, oczekując na rodziców.

Głównym celem działalności świetlicy jest zapewnienie uczniom opieki w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych. Kadra pedagogiczna to wykwalifikowani wychowawcy, zapewniający swoim podopiecznym zdrowy wypoczynek, wsparcie, kształtowanie właściwych postaw oraz pomoc w nauce. Duży nacisk kładziony jest na pomoc uczniom w odrabianiu prac domowych.

Dzieciom przebywającym w świetlicy oferujemy uczestnictwo w różnorodnych formach zajęć  świetlicowych, organizowane są między innymi:

  1. Zajęcia plastyczno-manualne.
  2. Kultura żywego słowa.
  3. Zajęcia dydaktyczne ( gry i zabawy słowne, krzyżówki, rebusy, zgadywanki, zabawy matematyczne, doskonalenie czytania i pisania).
  4. Zajęcia muzyczne i rytmiczne.
  5. Zajęcia rekreacyjno-ruchowe.
  6. Zajęcia z wykorzystaniem środków audiowizualnych
  7. Zajęcia edukacji prozdrowotnej, profilaktycznej, proekologicznej.

Uczniowie mają również czas na indywidualne, swobodne zabawy, zgodnie z preferencjami i zainteresowaniami. Korzystają ze zgromadzonych w świetlicy gier i zabawek. Zainteresowani  biorą udział w konkursach świetlicowych. Prace uczniów eksponowane są na gazetkach ściennych, które dekorują świetlicę i szkolne korytarze, pozwalając zaistnieć uczniom, którzy biorą czynny udział w zajęciach plastyczno – manualnych. W zależności od warunków atmosferycznych, uczniowie korzystają z kompleksu boisk sportowych „Orlik”, sali gimnastycznej, placu zabaw, miasteczka ruchu drogowego, a także sali informatycznej oraz z tablic interaktywnych.

Świetlica jest systematycznie doposażana i wzbogacana w nowe pomoce dydaktyczne, gry, zabawki, sprzęt do zajęć sportowo - rekreacyjnych oraz materiały do zajęć plastycznych.