Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Świetlica

Świetlica


Świetlica jest integralną częścią szkoły, to miejsce w którym dzieci mogą miło, przyjemnie i pożytecznie spędzić czas po zakończeniu zajęć lekcyjnych, oczekując na rodziców.

Głównym celem działalności świetlicy jest zapewnienie uczniom opieki w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych. Kadra pedagogiczna to wykwalifikowani wychowawcy, zapewniający swoim podopiecznym zdrowy wypoczynek, wsparcie, kształtowanie właściwych postaw oraz pomoc w nauce. Duży nacisk kładziony jest na pomoc uczniom w odrabianiu prac domowych.

Dzieciom przebywającym w świetlicy oferujemy uczestnictwo w różnorodnych formach zajęć  świetlicowych, organizowane są między innymi:

  1. Zajęcia plastyczno-manualne.
  2. Kultura żywego słowa.
  3. Zajęcia dydaktyczne ( gry i zabawy słowne, krzyżówki, rebusy, zgadywanki, zabawy matematyczne, doskonalenie czytania i pisania).
  4. Zajęcia muzyczne i rytmiczne.
  5. Zajęcia rekreacyjno-ruchowe.
  6. Zajęcia z wykorzystaniem środków audiowizualnych
  7. Zajęcia edukacji prozdrowotnej, profilaktycznej, proekologicznej.

Uczniowie mają również czas na indywidualne, swobodne zabawy, zgodnie z preferencjami i zainteresowaniami. Korzystają ze zgromadzonych w świetlicy gier i zabawek. Zainteresowani  biorą udział w konkursach świetlicowych. Prace uczniów eksponowane są na gazetkach ściennych, które dekorują świetlicę i szkolne korytarze, pozwalając zaistnieć uczniom, którzy biorą czynny udział w zajęciach plastyczno – manualnych. W zależności od warunków atmosferycznych, uczniowie korzystają z kompleksu boisk sportowych „Orlik”, sali gimnastycznej, placu zabaw, miasteczka ruchu drogowego, a także sali informatycznej oraz z tablic interaktywnych.

Świetlica jest systematycznie doposażana i wzbogacana w nowe pomoce dydaktyczne, gry, zabawki, sprzęt do zajęć sportowo - rekreacyjnych oraz materiały do zajęć plastycznych.