Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

8 listopada - Dzień Zdrowego Śniadania

8 listopada - Dzień Zdrowego Śniadania

Czy śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia? – oczywiście, że tak, o ile wiemy co zjeść i w jakiej ilości. O tym mogliśmy się przekonać 8 listopada tj. w dzień „Śniadanie daje moc” -programu promującego  zasady zdrowego odżywiania i zwiększającego świadomość na temat roli pierwszego posiłku w codziennej diecie.Jak co roku Szkoła Podstawowa nr 1 im. Kazimierza Wielkiego  w Brzezinach bierze aktywny udział w realizacji tego projektu. Uczniowie klas 0 – III w czasie zajęć dydaktycznych poznawali rolę prawidłowego żywienia i według zasad zdrowego odżywiania przygotowywali z wychowawcami, przy wsparciu i zaangażowaniu rodziców pyszne i zdrowe śniadania. Omawiali także w jaki sposób posiłek powinien być skomponowany oraz zalety, jakie płyną ze zdrowego odżywiania. W tym roku były to „szwedzkie stoły” w  salach edukacji wczesnoszkolnej, na  których nie mogło zabraknąć kolorowych pysznych kanapek, smacznych sałatek, czy to soków, owoców oraz zdrowych deserów. Dzieci i rodzice wykazali się niezwykłą pomysłowością w przygotowaniu śniadania, co podkreśliło rolę tego posiłku.