Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

8 listopada - Dzień Zdrowego Śniadania

8 listopada - Dzień Zdrowego Śniadania

Czy śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia? – oczywiście, że tak, o ile wiemy co zjeść i w jakiej ilości. O tym mogliśmy się przekonać 8 listopada tj. w dzień „Śniadanie daje moc” -programu promującego  zasady zdrowego odżywiania i zwiększającego świadomość na temat roli pierwszego posiłku w codziennej diecie.Jak co roku Szkoła Podstawowa nr 1 im. Kazimierza Wielkiego  w Brzezinach bierze aktywny udział w realizacji tego projektu. Uczniowie klas 0 – III w czasie zajęć dydaktycznych poznawali rolę prawidłowego żywienia i według zasad zdrowego odżywiania przygotowywali z wychowawcami, przy wsparciu i zaangażowaniu rodziców pyszne i zdrowe śniadania. Omawiali także w jaki sposób posiłek powinien być skomponowany oraz zalety, jakie płyną ze zdrowego odżywiania. W tym roku były to „szwedzkie stoły” w  salach edukacji wczesnoszkolnej, na  których nie mogło zabraknąć kolorowych pysznych kanapek, smacznych sałatek, czy to soków, owoców oraz zdrowych deserów. Dzieci i rodzice wykazali się niezwykłą pomysłowością w przygotowaniu śniadania, co podkreśliło rolę tego posiłku.