Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Ale to już było…, czyli za nami rok szkolny 2021/2022

W piątek, 24  czerwca grupa przedszkolna oraz uczniowie klas I – VII brzezińskiej Jedynki na czas wakacji zakończyli swoją przygodę ze szkołą, tego samego dnia z murami tej najstarszej w mieście placówki pożegnali się uczniowie czterech klas VIII, stając się tym samym jej absolwentami. Uroczystość pożegnania odbyła się na terenie kompleksu boisk sportowych Orlik. Gośćmi szczególnymi szczególnym byli: Pani Burmistrz Ilona Skipor, Przewodniczący Rady Miasta Brzeziny Pan Grzegorz Maślanko oraz Naczelnik Wydziału Zarządzania Jednostkami Pan Grzegorz Kozieł oraz bardzo licznie zgromadzeni Rodzice.Zgodnie z ceremoniałem uroczystość rozpoczął dyrektor Zbigniew Zieliński, żegnając absolwentów podkreślił, jak ważna jest wiara w swoje umiejętności oraz docenienie każdego człowieka zgodnie z jego możliwościami. Burmistrz Brzezin wyraziła satysfakcję ze współpracy z "Jedynką", przypominając o stałym rozwoju i postępie szkoły. Ciepłe słowa skierowali w stronę zgromadzonych Przewodniczący Rady Miasta, podkreślając zaszczyt uczestniczenia w uroczystości w najstarszej brzezińskiej szkole, której wizerunek zmienił się niezwykle pozytywnie na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci.
Podniosła chwilą było podziękowanie pocztowi sztandarowemu, który godnie reprezentował imię szkoły i przywitanie nowych jego reprezentantów.
Absolwentom szkoły ze średnią co najmniej 4,75 świadectwa wręczyła  Pani Burmistrz Ilona Skipor. Najwyższa średnią, a tym samym nagrody Burmistrza Miasta Brzeziny otrzymali: Zuzanna Duda, Antonina Nawrocka, Bartłomiej Stańczyk, Roksana Wawrzyniak, Jakub Zieliński i Wiktor Zieliński. Rodzice wszystkich wyróżnionych uczniów otrzymali okolicznościowe gratulacje, a rodzice pomagający na co dzień szkole - specjalne podziękowania. Kolejnym punktem uroczystości było złożenie ślubowania, w którym absolwenci zobowiązali się do godnego reprezentowania jej imienia.
Statuetkę najlepszego absolwenta otrzymał Wiktor Zieliński z klasy VIIIa, osiągając średnią ocen 6,00.
Nagrodzono także uczniów wyróżniających się na polu sportowym, prężnie działających na rzecz szkoły, uczestników projektu „Być jak Ignacy” (Jedynka zdobyła w tym prestiżowym konkursie V miejsce w skali kraju) oraz absolwentów ze 100% frekwencją.
Dziękując całej społeczności szkolnej, Zbigniew Zieliński wyróżnił Panią Agnieszkę Stańczyk, która przez wiele lat pełniła funkcję Przewodniczącej Rady Rodziców.
Ósmoklasiści,  dziękując nauczycielom za trud włożony w ich wychowanie i wykształcenie, zapewniając, że z sentymentem wracać będą do lat spędzonych w „Jedynce", po znamiennych słowach Dyrektora Zielińskiego: Rok szkolny 2021/2022 uważam za zamknięty, zaśpiewali piosenkę „To już jest koniec” obsypani złotym i srebrnym deszczem konfetti. Uczniowie pozostałych klas, pożegnali się na dwa miesiące ze szkołą także na dziedzińcu szkoły, następnie spotkali się z wychowawcami klas, którzy wręczyli swoim podopiecznym świadectwa, nagrody, dyplomy… Dyrekcja oraz nauczyciele życzyli wszystkim uczniom udanych i bezpiecznych (przede wszystkim) wakacji, pełnych przygód i wrażeń, nabrania sił na nowe wyzwania, które pojawią się od września, szczególnie dla absolwentów, którzy znajda się na nowym etapie w szkołach średnich.