Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Ale to już było…, czyli za nami rok szkolny 2021/2022

W piątek, 24  czerwca grupa przedszkolna oraz uczniowie klas I – VII brzezińskiej Jedynki na czas wakacji zakończyli swoją przygodę ze szkołą, tego samego dnia z murami tej najstarszej w mieście placówki pożegnali się uczniowie czterech klas VIII, stając się tym samym jej absolwentami. Uroczystość pożegnania odbyła się na terenie kompleksu boisk sportowych Orlik. Gośćmi szczególnymi szczególnym byli: Pani Burmistrz Ilona Skipor, Przewodniczący Rady Miasta Brzeziny Pan Grzegorz Maślanko oraz Naczelnik Wydziału Zarządzania Jednostkami Pan Grzegorz Kozieł oraz bardzo licznie zgromadzeni Rodzice.Zgodnie z ceremoniałem uroczystość rozpoczął dyrektor Zbigniew Zieliński, żegnając absolwentów podkreślił, jak ważna jest wiara w swoje umiejętności oraz docenienie każdego człowieka zgodnie z jego możliwościami. Burmistrz Brzezin wyraziła satysfakcję ze współpracy z "Jedynką", przypominając o stałym rozwoju i postępie szkoły. Ciepłe słowa skierowali w stronę zgromadzonych Przewodniczący Rady Miasta, podkreślając zaszczyt uczestniczenia w uroczystości w najstarszej brzezińskiej szkole, której wizerunek zmienił się niezwykle pozytywnie na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci.
Podniosła chwilą było podziękowanie pocztowi sztandarowemu, który godnie reprezentował imię szkoły i przywitanie nowych jego reprezentantów.
Absolwentom szkoły ze średnią co najmniej 4,75 świadectwa wręczyła  Pani Burmistrz Ilona Skipor. Najwyższa średnią, a tym samym nagrody Burmistrza Miasta Brzeziny otrzymali: Zuzanna Duda, Antonina Nawrocka, Bartłomiej Stańczyk, Roksana Wawrzyniak, Jakub Zieliński i Wiktor Zieliński. Rodzice wszystkich wyróżnionych uczniów otrzymali okolicznościowe gratulacje, a rodzice pomagający na co dzień szkole - specjalne podziękowania. Kolejnym punktem uroczystości było złożenie ślubowania, w którym absolwenci zobowiązali się do godnego reprezentowania jej imienia.
Statuetkę najlepszego absolwenta otrzymał Wiktor Zieliński z klasy VIIIa, osiągając średnią ocen 6,00.
Nagrodzono także uczniów wyróżniających się na polu sportowym, prężnie działających na rzecz szkoły, uczestników projektu „Być jak Ignacy” (Jedynka zdobyła w tym prestiżowym konkursie V miejsce w skali kraju) oraz absolwentów ze 100% frekwencją.
Dziękując całej społeczności szkolnej, Zbigniew Zieliński wyróżnił Panią Agnieszkę Stańczyk, która przez wiele lat pełniła funkcję Przewodniczącej Rady Rodziców.
Ósmoklasiści,  dziękując nauczycielom za trud włożony w ich wychowanie i wykształcenie, zapewniając, że z sentymentem wracać będą do lat spędzonych w „Jedynce", po znamiennych słowach Dyrektora Zielińskiego: Rok szkolny 2021/2022 uważam za zamknięty, zaśpiewali piosenkę „To już jest koniec” obsypani złotym i srebrnym deszczem konfetti. Uczniowie pozostałych klas, pożegnali się na dwa miesiące ze szkołą także na dziedzińcu szkoły, następnie spotkali się z wychowawcami klas, którzy wręczyli swoim podopiecznym świadectwa, nagrody, dyplomy… Dyrekcja oraz nauczyciele życzyli wszystkim uczniom udanych i bezpiecznych (przede wszystkim) wakacji, pełnych przygód i wrażeń, nabrania sił na nowe wyzwania, które pojawią się od września, szczególnie dla absolwentów, którzy znajda się na nowym etapie w szkołach średnich.