Bajkowe Jasełka w Jedynce

Baśniowe Jasełka w Jedynce

„Zapaliła się gwiazda promienna na wschodzie
I rozbrzmiewa radosna nowina,
Że w ubogiej stajence Bóg nam się narodził,
Mały Jezus – najświętsza dziecina”.

Święta Bożego Narodzenia są zawsze czasem niezwykłej wrażliwości, miłości, pojednania, ale przede wszystkim oczekiwania na narodzenie Jezusa w naszych sercach. Ten magiczny czas kojarzymy niewątpliwie z żarliwymi przygotowaniami do wieczerzy wigilijnej, obecnością bliskich, wyczekiwanymi prezentami, ale również z pięknym rozbrzmiewaniem kolęd i pastorałek. W piątek, 20. grudnia cała społeczność Jedynki spotkała się w pachnącej choinkami sali gimnastycznej, aby wspólnie świętować. Uczniowie klas II pod opieką pań: A. Kołady i K. Budziewskiej zabrali zgromadzonych w świat „Baśniowych Jasełek”. Występ, który rozpoczął się pięknym tańcem aniołów przygotowanym przez panią M. Koładę i M. Ferdzyn, pozwolił spojrzeć na historię narodzenia Jezusa w nieco inny sposób, niż ukazują to przedstawienia o charakterze tradycyjnym. Obok historycznych postaci - Maryi i Józefa, pastuszków i aniołków, w scenerii jasełek pojawili się bohaterowie z bajek i baśni, m.in.: „Dziewczynka z zapałkami”, „Jaś i Małgosia”, „Pinokio”, „Smerfy”, „Czerwony Kapturek”, „Calineczka”, „Sierotka Marysia”              i Kopciuszek. Wszyscy przybyli do lichej stajenki, aby oddać pokłon Dzieciątku. Niektórzy składali dary, a inni obietnice poprawy. Dzieci we wspaniałych strojach – serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w ich przygotowaniu -  prezentowały się doskonale. Można było poczuć świąteczną atmosferę. Przedstawienie wzbogacił piękny śpiew kolęd i pastorałek oraz akompaniament flażoletów. Aktorzy nagrodzeni zostali gromkimi brawami.

Po przedstawieniu harcerze ZHP Hufiec Brzeziny przekazali na ręce Pana Dyrektora Betlejemskie Światełko Pokoju, następnie głos zabrali zgromadzeni goście, życząc wszystkim zdrowych i radosnych świąt, z wymarzonymi prezentami pod choinką. Po świąteczno – noworocznych życzeniach uczniowie z wychowawcami udali się do swoich klas, aby już we własnym gronie poczuć świąteczną atmosferę, dzieląc się opłatkiem, składając sobie życzenia i wspólnie kolędując.