Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Dzień bezpiecznego Internetu!

JESTEŚMY ŚWIADOMYMI UCZNIAMI, CZYLI DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU!

Działania profilaktyczne dotyczące bezpieczeństwa korzystania z sieci podejmujemy w naszej szkole przez cały rok, ale szczególnie zintensyfikowane są one w lutym, kiedy obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu, który w tym roku odbył  się 11 lutego pod hasłem Działajmy razem!”. Nasi nauczyciele i wychowawcy  zwracają szczególną uwagę na zaangażowanie rodziców, pedagogów  i profesjonalistów z tej dziedziny, aby podnieść poziom  naszego bezpieczeństwa online, przeciwdziałając negatywnym zjawiskom, jak: hejt, cyberprzemoc, uzależnienie, szkodliwe treści.

W ramach tego przedsięwzięcia podjęliśmy szereg działań, mających na celu przypomnienie  istotnych kwestii dotyczących bezpieczeństwa w sieci oraz zagrożeń, jakie niesie niewłaściwe korzystanie z zasobów sieciowych, między innymi:

- konkurs na prezentację multimedialną dla klas IV – VIII „Zagrożenia w internecie”.

-  w ramach Tygodnia Bezpiecznego Internetu we wszystkich klasach I – VIII podczas zajęć edukacji informatycznej i informatyki odbywały się lekcje i warsztaty o tematyce dotyczącej cyberprzemocy oraz zasad bezpiecznego korzystania z sieci w oparciu o materiały i filmy ze stron: http://saferinternet.pl lub www.sieciaki.pl.

- wychowawcy wszystkich klas przeprowadzili pogadanki o tematyce dotyczącej aktywności uczniów na portalach społecznościowych oraz zagrożeń związanych z zamieszczaniem na profilach informacji oraz zdjęć, a także anonimowości w Internecie.

3 i 10 lutego odbyły się warsztaty dla klas V pod hasłem „Stop agresji i przemocy w realu i w sieci”.

4 lutego wychowawcy klas podczas zebrań z Rodzicami przeprowadzili prelekcje na temat: „Co dzieci robią w sieci?”.

11 lutego odbyły się lekcje języka polskiego: „Złapani w sieć”, „Dzieci ugrzęzły w sieci”, „Sieć bez przemocy”, „Wyłącz hejt!”.

11 lutego przeprowadzono konkurs plastyczny dla uczniów klas I – III „Jak wygląda wirus komputerowy?”

Ponadto każdy uczeń mógł złożyć propozycję artykułu dotyczącego bezpiecznego internetu do gazetki szkolnej „Nowinki Jedynkowej Rodzinki” oraz na stronę internetową szkoły.