Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Dzień bezpiecznego Internetu!

JESTEŚMY ŚWIADOMYMI UCZNIAMI, CZYLI DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU!

Działania profilaktyczne dotyczące bezpieczeństwa korzystania z sieci podejmujemy w naszej szkole przez cały rok, ale szczególnie zintensyfikowane są one w lutym, kiedy obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu, który w tym roku odbył  się 11 lutego pod hasłem Działajmy razem!”. Nasi nauczyciele i wychowawcy  zwracają szczególną uwagę na zaangażowanie rodziców, pedagogów  i profesjonalistów z tej dziedziny, aby podnieść poziom  naszego bezpieczeństwa online, przeciwdziałając negatywnym zjawiskom, jak: hejt, cyberprzemoc, uzależnienie, szkodliwe treści.

W ramach tego przedsięwzięcia podjęliśmy szereg działań, mających na celu przypomnienie  istotnych kwestii dotyczących bezpieczeństwa w sieci oraz zagrożeń, jakie niesie niewłaściwe korzystanie z zasobów sieciowych, między innymi:

- konkurs na prezentację multimedialną dla klas IV – VIII „Zagrożenia w internecie”.

-  w ramach Tygodnia Bezpiecznego Internetu we wszystkich klasach I – VIII podczas zajęć edukacji informatycznej i informatyki odbywały się lekcje i warsztaty o tematyce dotyczącej cyberprzemocy oraz zasad bezpiecznego korzystania z sieci w oparciu o materiały i filmy ze stron: http://saferinternet.pl lub www.sieciaki.pl.

- wychowawcy wszystkich klas przeprowadzili pogadanki o tematyce dotyczącej aktywności uczniów na portalach społecznościowych oraz zagrożeń związanych z zamieszczaniem na profilach informacji oraz zdjęć, a także anonimowości w Internecie.

3 i 10 lutego odbyły się warsztaty dla klas V pod hasłem „Stop agresji i przemocy w realu i w sieci”.

4 lutego wychowawcy klas podczas zebrań z Rodzicami przeprowadzili prelekcje na temat: „Co dzieci robią w sieci?”.

11 lutego odbyły się lekcje języka polskiego: „Złapani w sieć”, „Dzieci ugrzęzły w sieci”, „Sieć bez przemocy”, „Wyłącz hejt!”.

11 lutego przeprowadzono konkurs plastyczny dla uczniów klas I – III „Jak wygląda wirus komputerowy?”

Ponadto każdy uczeń mógł złożyć propozycję artykułu dotyczącego bezpiecznego internetu do gazetki szkolnej „Nowinki Jedynkowej Rodzinki” oraz na stronę internetową szkoły.