Dzień Dziecka w Jedynce – w duchu sportu i zdrowia!

Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 1 im Kazimierza Wielkiego w Brzezinach,  jak co roku przebiegał pod znakiem sportu i rekreacji. Piątek - 3 czerwca, dzięki pięknej pogodzie sprzyjał organizacji plenerowej imprezy. Tradycją Jedynki,  już od wielu lat jest wspólne śniadanie na trawie. Wydarzenie jest wpisane na stałe do harmonogramu, który szkoła realizuje w ramach rekomendowanego przez Sanepid programu „Trzymaj Formę”. W tym dniu każda z klas przygotowała wspólny piknik, który od zwyczajnych pikników wyróżnia bogactwo potraw z warzyw i owoców. Pomysłowość i kreatywność zaangażowanych w tę ideę dzieci oraz ich rodziców mogłaby być inspiracją dla niejednego szefa kuchni. Po solidnej dawce spożytych witamin, młodzi „dietoznawcy” ze zdwojoną energią przystąpili do rywalizacji sportowej. W sprawiedliwych i równych warunkach, w duchu fair play toczył się pojedynek pionów A (uczniowie ubrani na żółto) i B (stroje zielone). Nad realizacją wcześniej zaplanowanego scenariusza czuwał zespół nauczycieli wychowania fizycznego. Trzeba zaznaczyć, że konkurencje były zróżnicowane i wymagające, ale jednocześnie dostosowane do możliwości uczniów. Startujący w poszczególnych poziomach musieli wykazać się między innymi: celnością w rzutach do celu i strzałach na bramkę, szybkością pokonania toru przeszkód, umiejętnością toczenia opony samochodowej po slalomie, wykonaniem zagrywki siatkarskiej w określone strefy na boisku, sztukę przemieszczania się  w worku i wiele innych. Szczególnie wymagające zadanie czekało na klasy ósme, które miały do zrobienia na czas treningu crossfit, złożonego ze 100 pompek, 200 brzuszków, 200 przysiadów, 200 wykroków i 100 burpees. Wszyscy zawodnicy wspierani żywiołowym dopingiem dawali z siebie wszystko, dlatego zasługują na szczególne wyróżnienie za zaangażowanie. Mimo iż cały dzień przebiegał pod znakiem zdrowego żywienia i ruchu,  nie zabrakło miejsca na „słodki grzeszek”. Każde dziecko otrzymało watę cukrową, którą zasponsorował Pan Rafał Janik – anglista, który od wielu lat współpracuje ze szkołą. Słoneczny, piękny , zdrowy dzień zakończył się wspólnym tańcem - Belgijką. Ponowne spotkanie przy wspólnym śniadaniu na trawie już za rok. Po podliczeniu wyników na tablicy punktowej, okazało się, że pojedynek pionów zakończył się remisem, co należy uznać za najbardziej sprawiedliwe, biorąc pod uwagę przebieg rywalizacji. Puchar Dyrektora za zwycięstwo w zawodach będzie zatem wędrował po wszystkich klasach Jedynki.