DZIEŃ OTWARTY W JEDYNCE!

19 marca w Szkole Podstawowej nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Brzezinach odbył się Dzień Otwarty dla Rodziców i dzieci, które we wrześniu rozpoczną swoją przygodę ze szkołą jako pierwszoklasiści bądź uczniowie grupy przedszkolnej. Goście Jedynki mogli przekonać się, że szkoła to nie tylko nauka, ale też świetna zabawa.

W przemówieniu inaugurującym wydarzenie dyrektor Zbigniew Zieliński zapoznał przybyłych z ofertą szkoły, bazą dydaktyczną, możliwościami,  jakie czekają na uczniów w postaci zajęć pozalekcyjnych, podkreślił ponadto, jak ważna jest pomoc w odkrywaniu i rozwijaniu pasji, a także pomysły szkoły na towarzyszenie rodzinom w wychowaniu najmłodszych. Opowiedział, w jaki sposób Jedynka tworzy środowisko wychowawcze nakierowane na rozwój uczniów i konstruktywną współpracę. Gospodarz Jedynki odpowiedział także na wszystkie pytania nurtujące Rodziców i same dzieci.

Niewątpliwie największą atrakcją dla najmłodszych było baśniowe przedstawienie  w wykonaniu uczniów klas III.

Podczas „zwiedzania” szkoły dzieci w poszczególnych salach i pracowniach mogły poznać ciekawostki, rozwiązywać interaktywne łamigłówki, a Rodzice uzyskać od nauczycieli informacje na temat szkolnej codzienności. Był czas na oglądanie sal lekcyjnych, szkolnych gazetek tematycznych i ekspozycji, zabawę przy tablicy interaktywnej i przy komputerach. Dzieci poznały także pracownię przyrodniczą, gdzie rodzą się pasje młodych, obejrzały prezentacje multimedialne dotyczące historii oraz bieżącego życia szkoły. Samorząd Uczniowski zorganizował dla przyszłych uczniów słodki poczęstunek i wręczył okolicznościowe gadżety.  Atutem spotkania był bezpośredni kontakt Rodziców z nauczycielami, którzy indywidualnie omawiali rodzaj i zakres tematyczny prowadzonych przez siebie zajęć, informując tym samym o możliwościach uczestniczenia przez dzieci w zajęciach twórczych, rozwijających talent, potencjał i wyobraźnię.

Rodzice przekonali się, że można nowocześnie i jednocześnie z tradycją budować relacje szkoła-rodzic. Dyrektor Zieliński przekonywał, że Jedynka to dobry adres dla tych, którzy szukają szkoły budującej pasje, podkreślił także panujący w placówce klimat życzliwości, otwartości i akceptacji indywidualności.

Na uśmiechniętych twarzach najważniejszych odbiorców i uczestników wydarzenia, czyli przyszłych uczniów widać było zainteresowanie i zaangażowanie, a rodziny mogły się przekonać, że Jedynka to miejsce przyjazne uczniom i ich opiekunom.