Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

DZIEŃ OTWARTY W JEDYNCE!

19 marca w Szkole Podstawowej nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Brzezinach odbył się Dzień Otwarty dla Rodziców i dzieci, które we wrześniu rozpoczną swoją przygodę ze szkołą jako pierwszoklasiści bądź uczniowie grupy przedszkolnej. Goście Jedynki mogli przekonać się, że szkoła to nie tylko nauka, ale też świetna zabawa.

W przemówieniu inaugurującym wydarzenie dyrektor Zbigniew Zieliński zapoznał przybyłych z ofertą szkoły, bazą dydaktyczną, możliwościami,  jakie czekają na uczniów w postaci zajęć pozalekcyjnych, podkreślił ponadto, jak ważna jest pomoc w odkrywaniu i rozwijaniu pasji, a także pomysły szkoły na towarzyszenie rodzinom w wychowaniu najmłodszych. Opowiedział, w jaki sposób Jedynka tworzy środowisko wychowawcze nakierowane na rozwój uczniów i konstruktywną współpracę. Gospodarz Jedynki odpowiedział także na wszystkie pytania nurtujące Rodziców i same dzieci.

Niewątpliwie największą atrakcją dla najmłodszych było baśniowe przedstawienie  w wykonaniu uczniów klas III.

Podczas „zwiedzania” szkoły dzieci w poszczególnych salach i pracowniach mogły poznać ciekawostki, rozwiązywać interaktywne łamigłówki, a Rodzice uzyskać od nauczycieli informacje na temat szkolnej codzienności. Był czas na oglądanie sal lekcyjnych, szkolnych gazetek tematycznych i ekspozycji, zabawę przy tablicy interaktywnej i przy komputerach. Dzieci poznały także pracownię przyrodniczą, gdzie rodzą się pasje młodych, obejrzały prezentacje multimedialne dotyczące historii oraz bieżącego życia szkoły. Samorząd Uczniowski zorganizował dla przyszłych uczniów słodki poczęstunek i wręczył okolicznościowe gadżety.  Atutem spotkania był bezpośredni kontakt Rodziców z nauczycielami, którzy indywidualnie omawiali rodzaj i zakres tematyczny prowadzonych przez siebie zajęć, informując tym samym o możliwościach uczestniczenia przez dzieci w zajęciach twórczych, rozwijających talent, potencjał i wyobraźnię.

Rodzice przekonali się, że można nowocześnie i jednocześnie z tradycją budować relacje szkoła-rodzic. Dyrektor Zieliński przekonywał, że Jedynka to dobry adres dla tych, którzy szukają szkoły budującej pasje, podkreślił także panujący w placówce klimat życzliwości, otwartości i akceptacji indywidualności.

     Na uśmiechniętych twarzach najważniejszych odbiorców i uczestników wydarzenia, czyli przyszłych uczniów widać było zainteresowanie i zaangażowanie, a rodziny mogły się przekonać, że Jedynka to miejsce przyjazne uczniom i ich opiekunom.