Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Klasy VII w Centrum Nauki i Techniki w Łodzi

Klasy VII w Centrum Nauki i Techniki w Łodzi

14.11.2019 r.  odwiedziliśmy niezwykłą przestrzeń Centrum Nauki i Techniki - EC1 Łódź - Miasto Kultury. Wyprawa rozpoczęła się wizytą w Planetarium, gdzie oglądaliśmy film „Na skrzydłach marzeń”. Opowiadał o odwiecznym pragnieniu człowieka, jakim było latanie w przestworzach. Pokaz dotyczył historii lotnictwa, realizacji snów setek pokoleń marzycieli, którzy chcieli zobaczyć ziemię z lotu ptaka. Otrzymaliśmy informacje na temat najważniejszych odkryć i wynalazków oraz ich znaczenia w rozwoju naszej cywilizacji.

Po projekcji filmu podzielono nas na 3 grupy. Dwie uczestniczyły w zajęciach - „Ekstremalne zjawiska pogodowe, czyli tornado i huragan w rolach głównych”. Podczas zajęć poznawaliśmy mechanizm powstawania tornada lub cyklonu tropikalnego. Duże wrażenie zrobiły na nas animacje na kuli sferycznej. Zajęcia te zdecydowanie zwiększyły naszą świadomość klimatyczną.

Trzecia grupa realizowała temat „Poczuj z nami, że Ziemia się kręci, czyli o mierzeniu wysokości zegarkiem”. Uczestnicy tych zajęć mierzyli długość wahadła, korzystając z wzoru na jego okres. Wykonywali szereg obliczeń związanych z zależnością doby wahadła od szerokości geograficznej, na której wahadło jest zawieszone. Mogli też dowiedzieć się więcej na temat ruchu obrotowego Ziemi.

Po zajęciach mogliśmy zwiedzać sami ten nowoczesny budynek jakim jest CNiT, naszpikowany nowoczesną technologią. Mogliśmy też posiedzieć i podyskutować o tym, co zobaczyliśmy i usłyszeliśmy w przytulnej kawiarence.

Kolejnym etapem wycieczki był klub bilardowy, w którym sam mistrz Europy udzielał nam lekcji gry w bilard. Oczywiście chętnie  korzystaliśmy z tych rad podczas gry.

Wycieczka dostarczyła nam sporo wiedzy, była pełna wrażeń i niecodziennych emocji. Zarówno łódzkie EC1, jak i klub bilardowy okazały się dla nas fascynujące.