Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Nasza szkoła na podium finału wojewódzkiego!

Szkoła Podstawowa nr  1 w Brzezinach wzięła udział w IX Wojewódzkim Konkursie Kulinarnym „Jem smacznie zdrowo i kolorowo”, który był organizowany przez Wojewódzką Stację Sanitarno -Epidemiologiczną w Łodzi pod hasłem „POLSKIE WARZYWA DAJĄ MOC”.

 Konkurs odbywał się na 2 etapach – szkolnym i wojewódzkim.

Na poziomie szkolnym wytypowano 3 dwuosobowe drużyny, których zadaniem było przygotowanie dwudaniowego posiłku obiadowego. Prace konkursowe zawierające zdjęcie potrawy oraz ulotkę informacyjną ze składem i sposobem przygotowania potraw, ich kalorycznością oraz krótkim opisem uzasadnienia wyboru dania składane były do 15 listopada 2019 r. do organizatora konkursu.

Na początku stycznia szkoła otrzymała informację, że jeden z zespołów  zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego.  Jak się okazało była bardzo duża konkurencja, gdyż do konkursu przystąpiło 86 zespołów z 47 szkół z 20 powiatów województwa łódzkiego. Nasi uczniowie znaleźli się w gronie 7 zespołów finałowych.

7 lutego 2020 r. w siedzibie Zespołu Szkół Gastronomicznych w Łodzi odbył się finał. Drużyna,  w skład  której wchodzili:  Bartłomiej Nawrocki, Michał Pawłowicz oraz Karol Dejda (jako członek honorowy) pod opieką Żanety Wojtyry stoczyła zaciekłą walkę z czasem, nerwami i konkurencją z innych szkół województwa. Efektem czego powstało przepyszne, zdrowe i pięknie zaprezentowane danie obiadowe:

- Krem ze szpinaku i zielonego groszku

- Kotlety z brokuła podane na purée ziemniaczanym z karmelizowanymi marchewkami, stekiem z kalafiora i chipsami z selera.

Młodzi kucharze musieli samodzielnie od początku przygotować powyższe danie, a mieli na to jedynie 2 godziny zegarowe (wraz z posprzątaniem stanowiska pracy). Komisja konkursowa oceniała walory smakowe, zgodność z recepturą, wartości odżywcze, higienę pracy i estetykę podania.

Wielogodzinne przygotowania w domu i szkole przyniosły zamierzony efekt  – szkoła zdobyła III miejsce w województwie łódzkim!

Jedynka  jest pierwszą szkołą z terenu Brzezin, która nie tylko dostała się do finałów, ale od razu zajęła miejsce na podium!

Serdeczne podziękowania dla Rodziców, którzy cały czas z ogromnym zaangażowaniem wspierali chłopców w ich drodze do zwycięstwa.