Podsumowanie projektu matematycznego „Matematyka na szóstkę”

Podsumowanie projektu matematycznego „Matematyka na szóstkę” .

Zakończyliśmy realizację projektu „Matematyka na szóstkę”  sfinansowanego przez mFundację.

Przypomnijmy …

W grudniu 2019 r. do mFundacji wpłynęło ponad 80 wniosków z całej Polski o dotację na realizację nowatorskich działań matematycznych. Spośród wszystkich pomysłów zarząd mFundacji wybrał  17 najlepszych projektów edukacyjnych w skali ogólnopolskiej, wśród których  był projekt opracowany przez nasze nauczycielki matematyki – Wioletę Szubert – Siekierkę i Annę Grochal – Środę.

Projekt ten rozpoczął się w styczniu 2020r i zakładał między innymi realizację 40 godzin zajęć pozalekcyjnych dla uczniów klas IV i VIII. Niestety w marcu 2020 r zajęcia zostały zawieszone z powodu zagrożenia epidemicznego. Realizacja projektu została wznowiona we wrześniu 2020r dla uczniów klas V i VIII. W zajęciach uczestniczyły dzieci wykazujące zainteresowania matematyczne oraz wyróżniające się kreatywnością i logicznym myśleniem. Od 24 października 2020 r  z powodu drugiej fali epidemii zajęcia przyjęły formę zdalną.

Posumowaniem projektu miał być  Międzyszkolny Konkurs Matematyczny  dla uczniów kl. V i VIII z powiatu brzezińskiego i miasta Koluszki. Niestety z powodu zagrożenia epidemicznego Covid – 19 konkurs przyjął formę wewnątrzszkolnego konkursu dla uczniów  Szkoły Podstawowej nr 1 w Brzezinach. 14 grudnia 2020r uczestnicy kółka matematycznego oraz pozostali chętni uczniowie szkoły przystąpili do I etapu Konkursu.  Do II etapu – FINAŁU – Szkolnego Konkursu Matematycznego zakwalifikowano po pięciu uczniów z najlepszym wynikiem z klas piątych i ósmych.

Finał Szkolnego Konkursu Matematycznego odbył się 15 grudnia . Uczniowie  rozwiązywali zadania otwarte wymagające sprawności rachunkowej oraz logicznego myślenia. Wszyscy pracowali wytrwale, z wielkim zaangażowaniem i ambicją podeszli do zadań.. Zwycięzcami konkursu zostali:

Klasy V

I miejsce  -  Oliwier Łapka  - kl. Va

II miejsce – Hubert Jędrzejczak – kl. Va

III miejsce – Michał Svita kl. Va

Wyróżnienia: Klaudia Walerych – kl Va  i  Paweł Gorzkiewicz - kl Vb

Klasy VIII

I miejsce – Bartosz Walerych  - kl. VIIIc

II miejsce -  Patrycja Klimkiewicz - VIIIc

III miejsce - Jakub Pietrzak – kl. VIIIc

Wyróżnienia : Nikodem Koziróg – VIIIc  i Wiktor Nowacki – kl. VIIIa

Dyplomy uznania raz nagrody rzeczowe wszystkim uczestnikom II etapu Szkolnego Konkursu Matematycznego wręczył dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Brzezinach  Zbigniew Zieliński. Po zmaganiach z zadaniami konkursowymi na  dzieci czekał słodki poczęstunek.

Fundatorem dyplomów i nagród była Fundacja mBanku.