Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Program edukacyjny ,,Być jak Ignacy”

Jedynka realizuje program edukacyjny ,,Być jak Ignacy” !
W tym roku szkolnym koło naukowe ,,Ekobadaczy” z naszej szkoły pod kierunkiem pani Eweliny Augustowskiej - Katprzyk realizuje program naukowy „Być jak Ignacy”. Jest to program edukacyjny Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, objęty honorowym patronatem MEN, którego celem jest:
• promowanie zdobywania wiedzy wśród uczniów oraz popularyzacja osiągnięć wielkich polskich naukowców i wynalazców,
• popularyzacja nauk matematyczno-przyrodniczych i historii polskiej myśli technicznej,
• kształtowanie postaw patriotycznych,
• promowanie działań edukacyjnych opartych na aktywnym doświadczaniu, obserwowaniu.
W tym roku akcja startuje pod hasłem „Nauka to przyszłość”. Program ma zachęcić do zdobywania wiedzy w takich dziedzinach jak: energia, ekologia, transport oraz technologie przyszłości. Uczniowie poznają kolejno czterech naukowców – Józefa Rotblata, Władysława Szafera, Ernesta Malinowskiego oraz Stefana Banacha.
Konkurs składa się z 4 etapów. W czasie trwania konkretnego etapu należy wykonać pracę konkursową związaną z konkretną tematyką. Uczniowie w ramach konkursu mogą zdobywać również punkty za wykonywanie dodatkowych zadań na stronie konkursowej.
Na spotkaniach koła naukowego, w oparciu o eksperymenty, filmy, ćwiczenia i gry interaktywne uczniowie zmierzają się z ciekawą przygodą edukacyjną.