Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 w Jedynce

W czwartek 1 września o godzinie 10:00 w Szkole Podstawowej nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Brzezinach zainaugurowano rok szkolny 2022/2023. Uroczystość, dla wszystkich uczniów klas 0 – VIII rozpoczęła się na terenie kompleksu boisk sportowych Orlik. W pierwszych słowach swojego przemówienia Dyrektor nawiązał do 83 rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz historii Brzezin i przypomnienia wieloletniego kierownika szkoły Władysława Janusza, a także panującej w Ukrainie wojny.  Dyrektor Zbigniew Zieliński wprowadził nowych członków społeczności szkolnej w zasady organizacji pracy i nauki, nie zapominając oczywiście o życzeniach wielu sukcesów, rozwijania pasji i zainteresowań, Rodziców zapewnił natomiast o otwartości i gotowości szkoły do współpracy. Uczniom klas VIII przypomniał o roku wytężonej pracy, związanym z czekającym w maju egzaminem ósmoklasisty oraz rekrutacją do wymarzonych szkół średnich. W roku szkolnym 2022/2023 grupą przedszkolną opiekować się  będzie Pani Małgorzata Ferdzyn, wychowawczyniami klas I zostały Panie: Jolanta Maślanko (I a) i Beata Szewczyk (I b). W starszej grupie wiekowej najwięcej emocji wzbudziło przedstawienie wychowawców trzech klasa IV, a zostali nimi: klasa IV a – P. Joanna Adamska – Siemiątkowska, klasa IV b – P. Marcin Wojdal i klasa IV c – P. Marcin Lewandowski. Do składu kadry pedagogicznej dołączyła polonistka Pani Marta Wojdal oraz ksiądz Zenon Czyżewski, który poprowadzi zajęcia religii mariawickiej.  Gośćmi uroczystości byli Pani Burmistrz Ilona Skipor, Wiceburmistrz Jakub Piątkowski oraz Pan Grzegorz Kozieł, który z ramienia organu prowadzącego sprawuje pieczę nad szkołą. W swoim wystąpieniu Pani Burmistrz podkreśliła wzorową organizację pracy Jedynki, jej rozwój i dostosowanie warunków do potrzeb i możliwości każdego ucznia oraz atmosferę otwartości i wzajemnego zrozumienia na linii uczeń – nauczyciel – rodzic. Życząc wielu osiągnięć i sukcesów, Pani Burmistrz zakończyła swoje wystąpienie słowami: „rok szkolny 2022/23 uważam za otwarty”. Następnie głos zabrał Pan Grzegorz Kozieł, który wyłuszczył Rodzicom kwestie związane ze stypendiami szkolnymi. Kolejnym etapem uroczystej inauguracji było spotkanie uczniów z wychowawcami poszczególnych klas. Podczas spotkań wychowawcy zapoznali uczniów z procedurami obowiązującymi w szkole, przekazali plany zajęć edukacyjnych, poinformowali o podręcznikach i zasadach organizacji pracy i nauki. Uczniowie i Rodzice otrzymali odpowiedzi na wszystkie pytania i wątpliwości związane z wymogami i odgórnymi wytycznymi dotyczącymi nowego roku szkolnego, a także wewnętrzną organizacją funkcjonowania szkoły.

W roku szkolnym 2022/2023 w Szkole Podstawowej nr 1 im. będzie funkcjonował jeden oddział przedszkolny, 7 oddziałów edukacji wczesnoszkolnej oraz 12 oddziałów klas IV – VIII. W nowym roku szkolnym życzymy uczniom, w tym uczniom z Ukrainy oraz nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi wielu sukcesów, cierpliwości, wzajemnego szacunku i zrozumienia, a przede wszystkim zdrowia.