Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Ślubowanie pierwszoklasistów

„Uczyć się, by świat poznawać – ślubujemy dziś!”

W środę 19 stycznia już od rana słowa te wypełniały mury Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Brzezinach. Tego dnia bowiem w naszej szkole odbyło się uroczyste Ślubowanie Pierwszaków i Pasowanie ich na uczniów, czyli oficjalne włączenie uczniów klas pierwszych do grona społeczności Jedynki.

W tym roku – z powodu reżimu sanitarnego wywołanego pandemią koronawirusa – ta ważna dla naszych najmłodszych uczniów uroczystość odbyła się bez udziału rodziców. W obecności Pana Dyrektora Zbigniewa Zielińskiego, Pani Dyrektor Agnieszki Soból, Naczelnika Wydziału Zarządzania Jednostkami w Brzezinach Pana Grzegorza Kozieła oraz swoich wychowawczyń, uczniowie złożyli ślubowanie na Sztandar Szkoły, zobowiązując się do bycia dobrymi Polakami, do rzetelnej nauki i pracy, a także obiecały, że swym dobrym zachowaniem będą sprawiały radość nauczycielom i rodzicom. Następnie Pan Dyrektor dokonał pasowania symbolicznym ołówkiem.

Jednak zanim nastąpiła ta uroczysta chwila, pierwszaki musiały zdać egzamin przed starszymi uczniami – trzeba było wykazać się wiedzą na temat bezpieczeństwa na drodze, zdrowego odżywiania się oraz patriotyczną postawą. Deklamując wiersze i śpiewając piosenki dzieci z klas 1 udowodniły, że zasłużyły na miano uczniów naszej szkoły.

Ukoronowaniem tego ważnego wydarzenia było wręczenie pamiątkowych dyplomów, legitymacji i tarcz szkolnych oraz upominków przygotowanych przez rodziców.