Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Spotkanie w bibliotece

 8 grudnia biblioteka w Brzezinach zamieniła się w iście bajkowy świat. A to za sprawą warsztatów dla przedszkolaków oraz uczniów podstawówek organizowanych przez Instytut Książki z siedzibą w Krakowie w ramach programu Mała Książka – Wielki Człowiek. Było gwarno, wesoło i niesamowicie twórczo. Uczestniczyli w nich uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Brzezinach oraz przedszkolaki z Akademii Malucha – Marisol Edu Care.
Spotkanie miało na celu promocję książek przekazywanych najmłodszym w ramach tej akcji. Warto zaś wspomnieć, że od 2017 r. kiedy projekt ten został zainicjowany przekazano już ponad 3 mln. takich wyprawek czytelniczych, które mają promować czytanie dzieciom od narodzin, aż po pierwsze lata edukacji szkolnej oraz uczęszczanie najmłodszych do bibliotek.
Spotkania w oparciu o teksty z publikacji Instytutu Książki pobudzają wyobraźnię, zachęcają do aktywnego uczestnictwa oraz są okazją do dobrej zabawy z książką.
To spotkanie polegające na kreatywnej promocji książki dla przedszkolaków oraz uczniów z klas 1-3, mające na celu rozbudzenie w dzieciach pasji czytania. Warsztaty poprowadził wysłany przez Instytut Książki animator, który miał ze sobą materiały promocyjne. Dzieci uczestniczące w zajęciach otrzymały bezpłatnie książki, malowanki i balony.
Takie warsztaty Instytut Książki, nie prowadzi w każdej Bibliotece. Nasza brzezińska Biblioteka znalazła się w ścisłym gronie kilkunastu bibliotek w całej Polsce (w samym województwie łódzkim jest 485 Bibliotek, a nasza Biblioteka była jedyną z całego województwa łódzkiego wybraną na ww. warsztaty). To jest dla nas wielkim wyróżnieniem, a jednocześnie zaszczytem. Dziękujemy za to i polecamy się na przyszłość.
W tym miejscu warto przypomnieć, iż właśnie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzezinach zainaugurowano w 2019 r. etap programu „Mała książka – Wielki człowiek”. Więcej informacji: https://mbp-brzeziny.eu/.../chcemy-promowac-czytanie.../
Projekt „Mała książka – wielki człowiek” realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.