KLAUZULA INFORMACYJNA

Wyjątkowa inauguracja roku szkolnego 2020/2021 w Jedynce

We wtorek 1 września w Szkole Podstawowej nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Brzezinach zainaugurowano rok szkolny 2020/2021. Tym razem uroczystość, przez wzgląd na sytuację pandemii miała bardzo kameralny i skromny charakter. Dyrektor Zbigniew Zieliński zaplanował to wydarzenie rotacyjnie, głównie jako spotkania z wychowawcami klas. O godzinie 8 :30 swoją przygodę z Jedynką rozpoczęli uczniowie grupy przedszkolnej i klas I. Poprzedzone ono zostało spotkaniem z dyrektorem, który wprowadził nowych członków społeczności szkolnej w zasady organizacji pracy i nauki, nie zapominając oczywiście o życzeniach wielu sukcesów, rozwijania pasji i zainteresowań, Rodziców zapewnił natomiast o otwartości i gotowości szkoły do współpracy. W roku szkolnym 2020/2021 grupą przedszkolną opiekować się  będzie pani Małgorzata Ferdzyn, wychowawczynią klasy I a została pani Maria Kołada, natomiast I b pani Irena Lechańska. O godzinie 9 :30 z wychowawcami klas spotkali się uczniowie klas II i III, o 10:30 klas IV – VI, a o 11:30 klas VII i VIII. Inauguracja w salach lekcyjnych odbyła się oczywiście w warunkach reżimu i bezpieczeństwa sanitarnego. Podczas spotkań wychowawcy zapoznali uczniów z procedurami obowiązującymi w okresie pandemii, przekazali plany zajęć edukacyjnych, poinformowali o podręcznikach i zasadach organizacji pracy i nauki. W czasie spotkań z wychowawcami,  z oczekującymi przed szkołą Rodzicami rozmawiał dyrektor Zbigniew Zieliński, odpowiadając na wszystkie pytania, wyjaśniając wątpliwości związane z wymogami i odgórnymi wytycznymi dotyczącymi nowego roku szkolnego 2020/2021.

W nowym roku szkolnym w Szkole Podstawowej nr 1 im. będzie jeden oddział przedszkolny, 7 oddziałów edukacji wczesnoszkolnej oraz 14 oddziałów klas IV – VIII. Wychowawczyniami, które zaopiekują się klasami czwartymi, wkraczającymi na wyższy poziom edukacyjny zostały: klasa IV a pani Monika Łukasik, IV b pani Wioleta Szubert – Siekierka, klasa IV c pani Magdalena Chodzyńska. Do grona Rady Pedagogicznej dołączyli także nowi nauczyciele: polonistka pani Monika Szewczyk, nauczycielka matematyki pani Dominika Skwarka oraz nauczyciel wychowania fizycznego pan Rafał Rybicki. Pierwsze spotkania uczniów z wychowawcami nie mogły oczywiście nie nawiązywać do 81 rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz historii Brzezin i przypomnienia wieloletniego kierownika szkoly Władysława Janusza. W nowym roku szkolnym życzymy uczniom oraz nauczycielom wielu sukcesów, cierpliwości, wzajemnego szacunku i zrozumienia, a przede wszystkim zdrowia.