Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

X POWIATOWE ZAWODY PIERWSZEJ POMOCY

Jedynka dominuje w X Powiatowych Zawodach Pierwszej Pomocy
Dnia 26.05.2023r. w LO im. Jarosława Iwaszkiewicza w Brzezinach odbyły się X Powiatowe Zawody Pierwszej Pomocy. Naszą Szkołę reprezentowały dwie trzyosobowe drużyny , drużyna klas siódmych – Dawid Guzek, Julia Jeziorska, Szymon Fert oraz drużyna klas ósmych – Maja Gałęziewska, Alicja Sikora oraz Milena Donasz.
Celem zawodów było propagowanie zasad udzielania pierwszej pomocy wśród całego społeczeństwa, a w szczególności wśród młodzieży oraz zachęcanie do podnoszenia poziomu swoich umiejętności w tym zakresie.
Przed zespołami było niemałe wyzwanie, ponieważ uczestnicy musieli wykazać się ogromnym zakresem wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych m.in. z : łańcuszka pierwszej pomocy, omdlenia i utraty przytomności , resuscytacji krążeniowo- oddechowej, ran i krwotoków , złamań i skręceń, oparzeń i odmrożeń, transportu poszkodowanych i zabezpieczeniu miejsca, zasad bezpieczeństwa w górach i nad wodą , udzielania pomocy osobom pod wpływem środków psychoaktywnych.
Zawody obejmowały dwa etapy – testu jednokrotnego wyboru oraz zadań praktycznych i toru przeszkód. Nauka Pierwszej Pomocy Medycznej oraz Edukacji do Bezpieczeństwa nie poszły w las. Reprezentanci klas siódmych zajęli I miejsce, a reprezentanci klas ósmych II miejsce.
Na przypieczętowanie tak wysokiej formy szkoły Szymon Fert zdobył indywidualną nagrodę za najlepiej napisany test z Pierwszej Pomocy.
Ten wspaniały dzień, Dzień Matki dla naszej szkoły z pewnością będzie niezapomniany, a dla naszej społeczności Jedynkowej zachętą do kształcenia w zakresie udzielania Pierwszej Pomocy, bo nie ma nic cenniejszego niż uratować drugiej osobie życie.