Próbny egzamin ósmoklasisty on-line

Szanowni Państwo!

Informujemy, że w nadchodzącym tygodniu uczniowie klas ósmych przystąpią do próbnego egzaminu ósmoklasisty on-line. Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych nowożytnych, zostaną zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.gov.pl) oraz na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych w następujących terminach:

• 30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski
  • 31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka
  • 1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – języki obce nowożytne (język angielski)

Zadaniem uczniów jest zalogowanie się w wymienionych terminach na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej lub Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi o godz. 9.00 i pobranie arkusza egzaminacyjnego:

www.cke.gov.pl

www.oke.lodz.pl

Uczniowie – po pobraniu materiałów ze strony CKE lub wybranej OKE – (ok. 10 minut sprawy organizacyjne) rozwiązują samodzielnie zadania w takim czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie, zapisując swoje rozwiązania w następującej formie, np.

• - w odrębnie stworzonym pliku w edytorze tekstów, numerując kolejno rozwiązywane zadania
  • na wydruku
  • - korzystając z „zeszytu rozwiązań”, który będzie zamieszczony na stronie razem z arkuszem(plik edytowalny, w którym odpowiedzi będzie można zapisać komputerowo albo odręcznie – po wydrukowaniu)
  • - na zwykłej kartce papieru, numerując kolejno rozwiązywane zadania

Czas trwania poszczególnych egzaminów:

• język polski- 120 min
  • matematyka- 100 minut
  • język obcy- 90 minut

Po upływie określonego  dla przedmiotu czasu, każdy z uczniów kończy pracę z arkuszem egzaminacyjnym i w ciągu 20-30 minut przesyła swoje rozwiązania do nauczycieli  e-mailem w formie uzupełnionych plików lub zdjęć/skanów poszczególnych kartek rozwiązań. Wypełnione arkusze wysyłane są na następujące maile:

Klasa VIIIb – klasa8b123@o2.pl

• Język angielski- librus606720@gmail.com

Nauczyciele po sprawdzeniu prac przekażą uczniom informację zwrotną np. w postaci krótkiego komentarza w e-mailu, podczas spotkania on-line – indywidualnego albo z grupą,  w postaci komentarzy w pliku – w przypadku, jeśli uczeń przesłał odpowiedzi w pliku.

Za poszczególne egzaminy nie są wystawiane oceny cząstkowe.

Życzymy powodzenia.