Spotkanie z policjantem

27 września 2019r. dzieci z klas trzecich wzięły udział w spotkaniu z policjantem Komendy Powiatowej Policji w Brzezinach . Policjant w  ramach corocznych spotkań początku roku szkolnego zapoznał dzieci z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w ruchu drogowym. Zwrócił  uwagę na bezpieczne poruszanie się - lewą stroną drogi i obowiązek noszenia kamizelek oraz elementów odblaskowych w porze wieczornej na terenie niezabudowanym.  Omówiono zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem oraz   niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi. Omawiane zagrożenia dzieci mogły obejrzeć na filmie edukacyjnym gdzie bohaterem przewodnim był wszystkim znany „Spongebob” .

Spotkania z policjantem odbywają się w naszej szkole od wielu lat i przynoszą dobre efekty. Mamy nadzieję, że i tym razem wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w praktyce. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu. Dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały dużo pytań.