Samorząd Uczniowski

„ …Organizacja samorządności w szkole polega na tym, by oddać w ręce młodzieży ich sprawy tak, by realizując własne cele, stawali się partnerami nauczycieli w realizacji celów, które stawia im szkoła…”

Cele Samorządu Uczniowskiego:

1. Reprezentowanie ogółu uczniów.
  2. Organizowanie uczniów na rzecz wspólnej działalności na terenie klasy i szkoły.
  3. Działanie na rzecz społeczności uczniowskiej i obrona jej praw.
  4. Kształtowanie cech osobowości uczniów do samodzielności, obowiązkowości i odpowiedzialności.
  5. Uczestnictwo uczniów w samodzielnym rozwiązywaniu własnych problemów oraz partnerstwo w stosunkach uczniów z nauczycielami w realizacji celów wychowawczych szkoły.
  6. Rozwijanie demokratycznych form współżycia, współdziałania uczniów oraz przyjmowania współodpowiedzialności za jednostkę i grupę.
  7. Kształtowanie umiejętności zespołowego działania, projektowania i organizowania uroczystości szkolnych, wyrabianie samokontroli, samooceny i zdyscyplinowania uczniów
  8. Dbanie o dobre imię i honor szkoły, kultywowanie i wzbogacanie jej tradycji.
  9. Kształtowanie właściwych postaw patriotycznych.
  10. Rozwój zainteresowań.
  11. Zaspokajanie potrzeby twórczej aktywności.
  12. Przygotowanie uczniów do udziału w demokratycznych wyborach.

Do zadań Samorządu Uczniowskiego należy:

• współorganizowanie życia kulturalnego szkoły,
  • redagowanie szkolnej gazetki,
  • organizowanie dyskotek szkolnych,
  • organizowanie samopomocy i innych akcji na rzecz dzieci potrzebujących wsparcia,
  • zachęcenie uczniów do samodzielnej, twórczej pracy i reprezentowanie dobrego imienia szkoły,
  • prowadzenie działalności informacyjnej z wykorzystaniem komputera oraz tablicy informacyjnej Samorządu Uczniowskiego,
  • dbanie o dobre imię i honor szkoły,
  • informowanie całej społeczności szkolnej o problemach i wydarzeniach szkolnych (apele, lekcje wychowawcze, spotkania).

Skład Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2019/2020

Przewodnicząca: Malwina Górecka